Skutečný viník vaginální infekce

Kvasinky nejsou hlavní příčinou vaginálních infekcí. Proč je tedy většina žen považuje za hlavního podezřelého?

1.jpg
Je obecně známo, že většina žen prodělá během života nejméně jednu vaginální infekci způsobenou kvasinkami. V některých jazycích je výraz používaný pro vaginální infekci přímo odvozen od názvu kvasinky (nebo Candida). Neméně častým typem infekcí jsou však také infekce bakteriální, které se vyskytují asi v 50 % případů. Proto není až tolik překvapivé, že se s tímto tématem stále pojí mnoho mylných představ. Obě příčiny jsou téměř stejně běžné, ale ženy se po několik generací učily okamžitě a bez přemýšlení vinit kvasinky. A tento omyl jim může způsobovat zdravotní komplikace. Problém je v tom, že většina produktů na trhu cílí na jeden konkrétní typ infekce. To znamená, že v případě kvasinkové infekce produkty působící proti bakteriím nebudou účinné a naopak. Vzhledem k tomu, že symptomy jsou velmi podobné, je bez laboratorních testů téměř nemožné typ infekce rozpoznat. A tak vzniká past, do které se ženy často chytí: mylný předpoklad, že jejich vaginální infekce je kvasinková, a následně nesprávný výběr vhodného přípravku.

Zvolení nesprávného produktu může znamenat větší komplikace pro naše zdraví, protože místo řešení problému od samého počátku se vaginální infekce může dál rozvinout, takže léčba je o to obtížnější. Navíc se zvyšuje pravděpodobnost opakovaných infekcí. Takový scénář je poněkud znepokojivý, že? Infekce nejsou vždy způsobeny kvasinkami a je téměř nemožné určit, jaký typ infekce máte. Jak si tedy můžete vybrat mezi produkty, vhodnými při kvasinkových a bakteriálních infekcích, ten správný bez lékařské prohlídky hned na začátku? Není třeba propadat beznaději, protože na trhu už je dostupný produkt, který lze použít v obou případech. Díky kombinaci brusinek, kyseliny hyaluronové a borité a prebiotik pomáhá obnovit normální vaginální flóru, a tím i přirozenou obranu prostředí pochvy. Protože je prospěšný v obou případech, dává vám jistotu, že si vyberete správně, bez ohledu na prvotní příčinu a bez ohrožení vašeho intimního zdraví. Proč tedy riskovat nesprávnou volbu, když můžete své pochvě pomoci hned na začátku?

Je důležité nezapomínat, že pokud se symptomy po pár dnech nezlepší, je nutné navštívit bez odkladu lékaře
Pět příběhů o vagině, které si my ženy nikdy neříkáme

Pět příběhů o vagině, které si my ženy nikdy neříkáme

Na celém světě existuje jen jedno správné označení ženského pohlavního orgánu, a tím slovem je „vagina“, což je z latiny přejatý výraz označující pochvu. Vagina je lékařský pojem vážného tónu, nicméně všechna jeho synonyma zní buď infantilně, nebo dokonce vulgárně. Máme tendenci se tomuto slovu vyhýbat, ačkoli je to téma běžného života a zaslouží si, abychom o něm mluvili otevřeněji.

Čtěte více
Myslíte si, že víte o vaginálních infekcích vše? Zamyslete se znovu!

Myslíte si, že víte o vaginálních infekcích vše? Zamyslete se znovu!

Fakta a mýty o vaginálních infekcích

Mnoho z nás možná překvapí, že až dvě třetiny žen ve střední a východní Evropě se setkaly s vaginální infekcí alespoň jedenkrát za život, zatímco ve Spojených státech tomu tak je u 75 % žen. To vše potvrdily výsledky spotřebitelského výzkumu pro Idelyn Beliema®. Ještě více šokující ovšem je, že většina žen netuší nic o samotných příčinách vaginální infekce, ani o způsobu, jak se jí vyhnout, nehledě na mýty spojované s tímto tématem. Společně s naším gynekologem se proto pokusíme vyjasnit několik mýtů o vaginálních infekcích.

Čtěte více
Nebojte se mluvit!

Nebojte se mluvit!

Naše slovní zásoba je definována naším vztahem k vagině. Proč nemáme přijatelné označení pro vaginu? Náš odborník je toho názoru, že slovní zásoba je definována naším vztahem k vlastním genitáliím. 

Čtěte více