Doporučení lékaře

Vaginální zdraví závisí na rovnováze vaginálního ekosystému. Vaginální ekosystém je komplexní prostředí, skládající se z různých druhů bakterií, které tvoří fyziologickou mikroflóru. Vaginální buňky produkují velké množství glykogenu, který se štěpí na glukózu. Glukóza je následně přeměňována na kyselinu mléčnou pomocí laktobacilů. Ty jsou dominantním mikroorganismem vaginální mikroflóry. Tento proces udržuje vaginální pH na vysoce kyselé úrovni 3,5–4,5, a zajišťuje tak přirozenou ochranu proti vaginálním infekcím.

Rovnováha vaginálního ekosystému je neustále narušována faktory jako jsou: sexuální aktivita, antibiotická terapie, užívání antikoncepce, fitness, tělocvičny, vířivky, bazény, dlouhé cestování, používání veřejných toalet atd. Porušení rovnováhy vede k růst patogenů (bakterie, kvasinky) a vzniku zánětu – vaginitidy.
 
Beliema® Effect Plus s obsahem kyseliny hyaluronové a borité, které snižují vaginální pH a prebiotik, jež podporují růst laktobacilů, pomáhá účinně obnovit rovnováhu vaginálního ekosystému, zastavit růst bakterií, kvasinek a také odstranit nepříjemné svědění, podráždění, pálení, výtok a nežádoucí pachy. Beliema® Effect Plus ve formě vaginálních tablet je užitečná ve všech případech dočasné změny vaginální flóry.

Doporučuji používat tablety Beliema® Effect Plus společně s doplňkovými produkty z řady Beliema, které jsou užitečné pro synergickou léčbu symptomů nejen kvasinkových, ale i bakteriálních vaginálních infekcí. Hlavními příznaky vnějšího zánětu pohlavních orgánů jsou především pocit svědění a pálení.

Ve spolupráci s gynekology byly vyvinuty dva další specifické produkty, které tyto příznaky účinně odstraňují. Prvním z nich je Beliema® Expert Intim Krém určený k vnějšímu použití pro zklidnění a okamžitou úlevu při svědění a pálení. Zároveň poskytuje dlouhodobý deodorační efekt. Krém obsahuje DermoSOFT®, komplex látek přírodního původu pro podporu hydratace, vyrovnaného pH a potlačení zápachu a bisabolol, přírodní složku heřmánku, který má zklidňující účinek a omezuje pocity svědění.

Druhým je Beliema® Expert Intim Gel vyvinutý pro ochranu před nebo během intimní infekce. Lze jej používat i pro běžnou hygienu a pro odstranění nepříjemných pocitů způsobených každodenními činnostmi a pocením. Obsahuje chlorhexidine pro potlačení růstu nežádoucích bakterií a kyselinu mléčnou pro úpravu pH na fyziologickou úroveň, panthenol, glycerin a allantoin které mají zklidňující a hydratační účinky a potlačují svědění.

Beliema® Effect Plus pro intravaginální použití a Beliema® Intim Krém a Gel pro vnější použití jsou jedinečnou kombinací designu produktu k uzdravení a léčbě bakteriální nebo kvasinkové infekce, zejména na začátku při prvních příznacích.


Dr. Martin Procházka, Ph.D. 

 

Často se ptáte

Články

Pět příběhů o vagině, které si my ženy nikdy neříkáme

Pět příběhů o vagině, které si my ženy nikdy neříkáme

Na celém světě existuje jen jedno správné označení ženského pohlavního orgánu, a tím slovem je „vagina“, což je z latiny přejatý výraz označující pochvu. Vagina je lékařský pojem vážného tónu, nicméně všechna jeho synonyma zní buď infantilně, nebo dokonce vulgárně. Máme tendenci se tomuto slovu vyhýbat, ačkoli je to téma běžného života a zaslouží si, abychom o něm mluvili otevřeněji.

Čtěte více
Myslíte si, že víte o vaginálních infekcích vše? Zamyslete se znovu!

Myslíte si, že víte o vaginálních infekcích vše? Zamyslete se znovu!

Fakta a mýty o vaginálních infekcích

Mnoho z nás možná překvapí, že až dvě třetiny žen ve střední a východní Evropě se setkaly s vaginální infekcí alespoň jedenkrát za život, zatímco ve Spojených státech tomu tak je u 75 % žen. To vše potvrdily výsledky spotřebitelského výzkumu pro Idelyn Beliema®. Ještě více šokující ovšem je, že většina žen netuší nic o samotných příčinách vaginální infekce, ani o způsobu, jak se jí vyhnout, nehledě na mýty spojované s tímto tématem. Společně s naším gynekologem se proto pokusíme vyjasnit několik mýtů o vaginálních infekcích.

Čtěte více
Nebojte se mluvit!

Nebojte se mluvit!

Naše slovní zásoba je definována naším vztahem k vagině. Proč nemáme přijatelné označení pro vaginu? Náš odborník je toho názoru, že slovní zásoba je definována naším vztahem k vlastním genitáliím. 

Čtěte více

Nenašli jste, co jste hledali? Zeptejte se našich expertů.

contact